top of page
instalacje do domów energooszczędnych i pasywnych

Instalacje naszych domów energooszczędnych

W naszych domach instalacje w takim samym stopniu jak konstrukcja budynku odpowiadają za niskie koszty eksploatacyjne. Poza podstawowymi instalacjami jak wod/kan czy elektryczna montujemy również nowoczesne technologie odpowiadające za ogrzewanie, odzysk ciepła czy sterowanie budynkiem. Połączenie tych systemów daje najniższe możliwe rachunki za utrzymanie domu w przyszłości.

instalacja wodno kanalizacyjna

Instalacje wod/kan na parterze rozkładamy już na etapie płyty fundamentowej. C.W.U jest zawsze z centralnym zmiękczaczem wody, aby Wasze urządzenia działały bezawaryjnie, a wodę można było pić z kranu. Dodatkowo nasze domy wyposażamy w cyrkulację, żebyście mieli pewność, że za każdym odkręceniem czerwonego kurka od razu poleci ciepła woda. W zależności od warunków kanalizację wpinamy do sieci albo budujemy dla Was szamba lub ekologiczną oczyszczalnię ścieków.

instalacja elektryczna

Instalacja elektryczna w zależności od potrzeb może być tradycyjna lub w gwiazdę. Zawsze dbamy o to, aby gniazdka i włączniki były przemyślanie rozłożone, tak w domu jak i w ogrodzie. Część instalacji parteru również rozkładamy na etapie płyty fundamentowej. Również dbamy o rozłożenie instalacji pod urządzenia, które możecie dołożyć w przyszłości.

smart home pomorskie
pompa ciepła

Smart Home to nowoczesność, wygoda, ale przede wszystkim oszczędność na rachunkach, prąd, wodę i ogrzewanie. Może być przewodowy lub bezprzewodowy. Dzięki szyfrowaniu danych jak przy transakcjach bankowych jest też w 100% bezpieczny. Możesz nim sterować z paneli montowanych na ścianach lub z telefonu, tabletu, komputera.

Ogrzewanie naszych budynków może być realizowane przez piec gazowy, pompę ciepła, kable grzejne lub maty na podczerwień. Nie potrzebujesz miejsca na składowanie opału poza tym podniesie się wartość nieruchomości. Rodzaj zawsze ustalamy indywidualnie z Wami uwzględniając wszystkie potrzeby przyszłych domowników. W przypadku tradycyjnej wodnej podłogówki rozkładamy ją na etapie płyty fundamentowej.

rekuperacja

Rekuperacja zamiast wentylacji grawitacyjnej w tak szczelnych budynkach jak nasze to ogromne oszczędności na ogrzewaniu. Odpowiednia ilość powietrza wymienianego przyspiesza czas regeneracji człowieka oraz skraca potrzebny czas na odpoczynek podczas snu. Powietrze zewnętrzne przepływa przez filtry, gdzie zostaje oczyszczone z zanieczyszczeń, które dostałyby się do domu. Dodatkowo brak grzybów i pleśni, nieprzyjemnych zapachów, zanieczyszczeń i alergenów z zewnątrz

klimatyzacja

Przy obecnie modnych dużych przeszkleniach przydatna staje się klimatyzacja. Klimatyzatory nie tylko schłodzą powietrze podczas upałów, ale także usuną nadmiar wilgoci i tym samym wytworzą korzystny mikroklimat w pomieszczeniu. Badania naukowe dowodzą, iż zbyt gorące i zbyt wilgotne powietrze ma negatywny wpływ na samopoczucie człowieka. Optymalnym zakresem podczas lata będą temperatury 23-26°C, a poziom wilgotności rzędu 40-60%.

fotowoltaika pomorskie

Fotowoltaika pozwala na zamianę energii słońca w energię elektryczną. Zyskujemy darmowy prąd z odnawialnego źródła, przyczyniając się do ochrony naszej planety. Można go wykorzystywać na bieżąco do naszych urządzeń, ogrzewania wody i budynku, a dzięki ostatnim przepisom magazynować, a nawet sprzedawać. Dzięki fotowoltaice Wasz dom może w ogóle nie generować rachunków za prąd.

Monitoring Waszej nieruchomości w połączeniu z alarmem może uchronić przed kosztownymi stratami majątku. może przekazywać obraz w czasie rzeczywistym lub nagrywać go. 

Dlaczego my?

liderzy w pomorskim

30

lat gwarancji
przejrzysta umowa

16

lat doświadczenia
kompleksowość usług
A poza tym fajne z nas chłopaki ;)

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi markami

Lata doświadczeń nauczyły nas które materiały czy sprzęt najlepiej ze sobą współgrają dając najwyższą efektywność. Jak również którzy producenci dają najlepsze gwarancje na swoje produkty. Dlatego w naszej ofercie znajduje się tylko kilka marek, te z którymi współpracujemy dumnie.

Izodom pomorskie
Reqnet
pompa ciepła Vailant
pompa ciepła mitsubishi
ja solar
pompa ciepła Midea
pompa ciepła nibe
pompa ciepła thermatec
phoenix contact
peflex pomorskie
ytong energo ultra +
pompa ciepła Daikin
huawei fotowoltaika
thesslagreen

Strefa wiedzy

bottom of page