top of page
Nowoczesny dom

Kompleksowa budowa Waszych domów

Jesteśmy generalnym wykonawcą Waszych wymarzonych niskoenergetycznych, zeroenergetycznych lub pasywnych domów. Swoją ofertę kierujemy do osób świadomych tego że im szczelniejszy wybudujemy dom tym mniej wydadzą na jego utrzymanie. Budujemy szybko i kompleksowo w oparciu o wyselekcjonowane technologie dla zapewnienia Wam najniższych możliwych rachunków za użytkowanie nieruchomości. Oferujemy wsparcie w poszukiwaniu działki, projektowaniu, finansowaniu inwestycji. Wykańczamy Wasze wnętrza i ogrody.

20210903_132012.jpg

Przed wbiciem przysłowiowej łopaty

Działka
Jeśli dopiero nosisz się z zamiarem budowy domu i nie masz jeszcze wymarzonej działki nasi eksperci znajdą ją dla Ciebie.

Badanie gruntu
Nasi geolodzy są do Waszej dyspozycji przy wykonaniu odwiertów potrzebnych do ustalenia jak droga będzie budowa fundamentów jak i całego budynku.

Mapa do celów projektowych
Nasz geodeta opracuje dla Was taką mapę, abyśmy mogli stworzyć lub adaptować projekt pod Waszą działkę.

Projekt budynku
Nasz architekt stworzy z Wami lub adaptuje Wasz wymarzony projekt domu. Załatwi wszystkie formalności w urzędach i uzyska pozwolenie na budowę.

Finansowanie
Jeśli nie posiadacie gotówki na sfinansowanie całości wymarzonej inwestycji nasi doradcy sprawdzą Waszą zdolność kredytową i przedstawią oferty banków.

Autorska technologia budowy Eko Squad

Zrzut ekranu 2024-02-09 123115.png

Płyta fundamentowa

Płyta fundamentowa IZOSlab IZODOM jest jedynym właściwym wyborem przy budowie domu niskoenergetycznego. Wysoka energooszczędność: U=0,10–0,14W/m2K w zależności od grubości elementów. Idealnie sprawdza się w każdych warunkach gruntowych. Elementy naszej płyty wyprodukowane są z wytrzymałego Periporu i docinane są w fabryce pod indywidualny projekt. Elementy układanie są na pióro-wpust, co eliminuje powstanie mostków termicznych i zapewnia ciągłość izolacji. To stabilna, bezpieczna, monolityczna konstrukcja.

W naszych płytach układamy już wszystkie instalacje, które powinny być schowane w posadzce. Jej wierzch to gotowa podłoga na której możemy układać panele czy gres.

Izodom

Technologia IZODOM pozwala wznosić ściany bez użycia dodatkowego docieplania. Oferuje produkty o trzech typach izolacyjności U=0,10–0,20W/m2K spełniające WT2021. Zewnętrzne ścianki elementów wykonane są z XPS-u, między nimi jest przestrzeń do wypełnienia zbrojonym betonem, który gwarantuje trwałość konstrukcji. Dzięki temu powstaje monolityczny rdzeń betonowy. Przez zastosowanie systemu IZOClick® do łączenia klocków bez zaprawy eliminowane są jakiekolwiek mostki termiczne i zapewniona jest ciągłość izolacji. IZOPassive to obecnie najcieplejsza ściana systemowa.

Izodom pomorskie

3 rodzaje ścian do wyboru

Ściany wznoszone w każdej z naszych technologii cechują się bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjnymi, które doskonale akumulują ciepło i utrzymują optymalną temperaturę pomieszczeń, niezależnie od pory roku. W sezonie grzewczym nie wychładzają się podczas czasowego wyłączenia ogrzewania lub ich wietrzenia. W Twoim domu nadal będzie zapewniony komfort cieplny, a rachunki za sezon grzewczy będą niższe, po okresie wygrzewania nowego budynku nawet do 80%.

Latem ściany chronią przed przegrzewaniem się budynku, dzięki czemu będziesz odczuwać komfort nawet w upalne dni, często bez konieczności instalowania klimatyzacji. Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystanie źródeł niskotemperaturowych, takich jak kotły kondensacyjne czy pompy ciepła, które tu o wiele lepiej się sprawdzą niż w domach budowanych metodami tradycyjnymi.  

System 3E

To opatentowana technologia bezspoinowej budowy ścian jednowarstwowych w oparciu o elementy z naturalnego perlitu nie wymagających docieplenia uzyskując U=0,198W/m2. Charakterystyczny kształt bloczka daje układ powierzchni samo-kotwiących się. Ściany wznoszone są bez użycia zaprawy czy kleju. Ich idealnie powtarzalny kształt sprawia, że nie potrzebujemy tak grubej warstwy tynku jak w przypadku budownictwa tradycyjnego. Oprócz tego ich absorpcja wody jest śladowa, dzięki czemu pozostają suche przez cały czas. Dodatkowo są paroprzepuszczalne, wpływa to korzystnie na cyrkulację powietrza wewnątrz domu, ułatwia usuwanie zanieczyszczeń, alergenów i nadmiaru wilgoci. 

Zrzut ekranu 2024-02-19 123410.png

Gazobeton + styropian

Bloczki z gazobetonu to dobrze wszystkim znana technologia betonu komórkowego. Układamy je na cienkowarstwowej zaprawie systemowej. Ściany z tego materiału są wytrzymałe i paroprzepuszczalne, co korzystnie wpływa na cyrkulację powietrza wewnątrz domu nie powodując wilgoci. To ściana dla tradycjonalistów którzy nie ufają nowym technologiom. Dom z tą ścianą jest odporny na wilgoć jednak mało efektywny energetycznie.

Ytong energo ultra + murowanie.jpg
img_strop_vector-800x600.jpg

Stropy typu Vector

To połączenie najlepszych cech popularnych systemów stropowych przy jednoczesnym wyeliminowaniu ich mankamentów. Świetna dźwiękoizolacyjność, możliwość ukrycia instalacji w stropie, brak licznego zbrojenia górnego oraz równa powierzchnia dolna, która jest estetyczna i w większości przypadków klienci decydują się na niepokrywanie jej tynkiem.
Podstawę stropu stanowi cienka prefabrykowana płyta żelbetowa o grubości 4-5 cm i szerokości 120 lub 60 cm, z zabetonowanymi w niej częściowo kratownicami przestrzennymi i zbrojeniem głównym. Świetnie nadają się do dużych przestrzeni, bez ścian działowych czy podciągów. Zamawiamy je na wymiar i układamy jak puzzle na budowie z dźwigu.

Dach

W przypadku dachów skośnych tradycyjna więźba krokwiowo jętkowa czy wiązary? Wszystko zależy od Waszych wymagań użyteczności poddasza. Połacie pokrywamy każdym rodzajem dachówek.

Jeśli chodzi o dachy płaskie najlepszym rozwiązaniem na dom niskoenergetyczny to stropodach Izodom Ceiling. Idealnie łączą się z elementami ściennymi tworząc ciągłość izolacji, a wewnątrz stropu istnieje możliwość prowadzenia instalacji. Przenikalność ciepła to U = 0,26–0,32 W/m2K i nie musimy ich dodatkowo docieplać.

Zrzut ekranu 2024-02-17 181904.png
Projekt bez nazwy.png

Okna, drzwi, brama garażowa

Otwieralne przegrody w naszych domach zawsze montowane są w sposób zapewniający najwyższe możliwe parametry przenikalności ciepła. W przypadku Izodomu wysuwamy je w warstwę ocieplenia, w pozostałych montujemy delikatnie za osią ściany. dodatkowo stosujemy ciepły montaż. To nowatorska metoda instalacji stolarki minimalizująca mostki termiczne i zapewniająca wysoką efektywność energetyczną budynku. To bardzo ważne, ponieważ okna są głównym źródłem strat ciepła w budynku, a odpowiedni montaż może znacznie poprawić jego izolację termiczną.

Ocieplenie poddasza pianą PUR lub celulozą

Jako, że budujemy domy które mają mieć najniższe możliwe rachunki za ogrzewanie musieliśmy zdecydować się na pianę otwartokomórkową i zasyp celulozą do ocieplenia poddaszy. Docierają ona wszędzie, nie opadają po latach, tworzą szczelną izolację cieplną i dźwiękową, nie powodują gnicia drewna.

20220323_122139.jpg
instalacja wod kan
rekuperacja
instalacja elektryczna
kliamtyzacja
smart home
fotowoltaika
pompa ciepła

Instalacje

W naszych domach instalacje w takim samym stopniu jak konstrukcja budynku odpowiadają za niskie koszty eksploatacyjne. Poza podstawowymi instalacjami jak wod/kan czy elektryczna montujemy również nowoczesne technologie odpowiadające za ogrzewanie, odzysk ciepła czy sterowanie budynkiem. Połączenie tych systemów daje najniższe możliwe rachunki za utrzymanie domu w przyszłości.

Tynki

Standardowo w Waszych realizacjach stosujemy tynki nakładane z agregatu. Każda z naszych technologii wznoszenia ścian czy stropów to prawie idealnie gładka, a przede wszystkim równa powierzchnia. Właśnie dlatego grubość tynku nie musi być tak duża jak w przypadku ścian tradycyjnych. 
Jeżeli zaś chcecie się bardzo szybko wprowadzić polecamy obłożyć ściany płytami GK. Skróci to znacznie czas o schnięcie materiału.

tynk-cementowo-wap.jpg
20230711_2314357.jpg

Elewacja

Z uwagi na to, że każdy rodzaj z naszych ścian jest idealnie prosty i nie musimy ich docieplać dodatkowo, wystarczy nałożyć klej, siatkę, a następnie tynk cienkowarstwowy. W zależności od projektu w elewację mogą być wkomponowane ozdobne elementy z cegły, kompozytu, drewna lub cała elewacja może być z nich wykonywana.

Wykończenie "pod klucz"

Projekt wnętrza
Nasz architekt wykona dla Was kompleksowy projekt wnętrza domu. Już na etapie projektowania budynku będzie miał go przemyślanego pod tym kątem.

Wykończenie pomieszczeń:

  • montaż parapetów wewnętrznych

  • wykonanie gładzi ściennych

  • malowanie ścian

  • montaż białego osprzętu

  • wykończenie podłóg

  • montaż drzwi wewnętrznych

  • montaż płytek

  • montaż sanitariatów

  • montaż kuchni i zabudów

  • wykonanie innych prac wykończeniowych


​Aranżacja pomieszczeń
Nasza dekoratorka pomoże w wyborze mebli pasujących do siebie, dobierze zasłony, poduszki i inne dekoracje.

 

Aranżacja ogrodu

Projekt ogrodu
Nasz architekt wykona dla Was kompleksowy projekt ogrodu uwzględniając wszystkie Wasze potrzeby.

Wykończenie ogrodu:

  • wykonanie płotu, bramy i furtki

  • wykonanie podjazdu i chodników

  • dobór i nasadzenia roślin

  • trawnik

  • wiaty, altany, pergole, ogrody zimowe

  • oświetlenie

  • nawadnianie

  • basen

  • sauna

  • jacuzzi



 

Takie domy budujemy

Dlaczego my?

liderzy w pomorskim

30

lat gwarancji
przejrzysta umowa

16

lat doświadczenia
kompleksowość usług
A poza tym fajne z nas chłopaki ;)

Współpracujemy tylko ze sprawdzonymi markami

Lata doświadczeń nauczyły nas które materiały czy sprzęt najlepiej ze sobą współgrają dając najwyższą efektywność. Jak również którzy producenci dają najlepsze gwarancje na swoje produkty. Dlatego w naszej ofercie znajduje się tylko kilka marek, te z którymi współpracujemy dumnie.

Izodom
Rekuperator Reqnet
pompa ciepła Vailant
pompa ciepła mitsubishi
ja solar
pompa ciepła Midea
pompa ciepła nibe
pompa ciepła thermatec
phoenix contact
peflex rekuperacja
Ytong energo ultra +
pompa ciepła Daikin
huawei fotowoltaika
thessla green

Strefa wiedzy

bottom of page